Arsenal'in Çarşısı!

İngiltere Premier Ligi ve İngiltere Alt Liglerinin Tahminleri Yorumları ve Analizleri

Arsenal'in Çarşısı!

#471 Mesaj | sChAdOw | 08 Eki 2007 16:57

İngiltere Premier League ekiplerinden Arsenal'de Rus dolar milyarderi Alisher Usmanov'un kulüp üzerindeki hisselerini yaklaşık %25'e çıkarması ve bu konudaki çabalarının devam etmesi Arsenal taraftarlar birliğini harekete geçirdi.

Arsenal Independent Supporters' Association (AISA) yaptığı yazılı açıklamada kulübün herhangi bir isim, şirket ve grup altında yönetilmesine karşı olduklarını belirtirken kulübün gelirlerinin düzeyli bir şekilde yapılacak yatırımlarla sağlanması gerektiğini ifade etti.

M.United taraftarları daha önce takımlarının Glazer himayesine girmemesi için çok uğraşmış ama o savaştan mağlup ayrılmıştı. ManU taraftarlarının kaderini bu aylarda Arsenal fanatikleri yaşıyor. Taraftarlar Usmanov'un girişimleri karşısında sessiz kalmayacaklarını da söylerken, "Şu anki yönetimimiz sponsorluk anlaşması çerçevesinde müthiş bir stat ve müthiş bir gelir kaynağı oluşturdular. Hocamız Arsene Wenger de takımda kaldı. Bizim bazı şeyleri satmaya ihtiyacımız yok. Bu gelişim bu şekilde sürmelidir." dedi.
Rus iş adamı Alisher Usmanov yaklaşık 1 senedir Arsenal kulübü içinde kulis çalışmaları yürüteterek sahibi olduğu Red&White Holding'in kulüp üzerindeki hisselerinin %23'e çıkmasını sağlamıştı. Arsenal eski başkanı David Dein'den 75 milyon sterlin karşılığında kulübün hisselerinin önemli bir bölümünü üzere geçiren Usmanov'un Ada ekibinde yönetimi tamamen eline geçirebilmesi için tek büyük rakibi kaldı, o da kulübün hisselerinin %24'üne sahip olan Danny Fiszman.

Öte yandan Özbekistan doğumlu Rus işadamının bir Manchester United fanatiği olduğunun ortaya çıkması ise geçtiğimiz ya İngiltere'de gündeme bomba gibi düşmüştü.
sChAdOw
 

Dön İngiltere Ligi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron