Roma'da şiddet zirvesi

İtalya Seri A ve İtalya Alt Liglerinin Tahminleri Yorumları ve Analizleri

Roma'da şiddet zirvesi

#474 Mesaj | sChAdOw | 08 Eki 2007 17:05

İtalya İçişleri Bakanlığı ile İtalya Futbol Federasyonu, ülkedeki futbol karşılaşmalarında yaşanan şiddet olaylarını masaya yatırmak amacıyla uluslararası bir zirve gerçekleştirmek için harekete geçti.

UEFA ve FIFA'nın da desteğini alan İtalya, Almanya, Portekiz, Fransa, İspanya, Hollanda Belçika, İngiltere gibi gelişmiş ülkelerle birlikte Bulgaristan, Yunanistan, Türkiye, Letonya, Litvanya gibi 30'a yakın ülkeyi yarın Roma'da başlayacak toplantılara davet etti. İtalyan Emniyet Genel Müdürlüğü ve Futbol Federasyonu yetkililerinin yanısıra, İngiltere ve Almanya'dan gelecek uzmanların özel değerlendirmeler yapacağı zirvede, Milan'ın ünlü güvenlik müdürü de konuşacak.

Zirvede, halen Türkiye'de kısmen uygulanan ve 2009'a kadar ertelenen "saha içinde kulüplerin anlaşma yaptığı özel güvenlik görevlilerinin görev yapması" uygulaması da tartışılacak. Zirveye Türkiye'den, spor güvenliğinden sorumlu olan Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Dairesi Başkanı İsmail Çalışkan katılacak. Çalışkan'ın, son dönemde özellikle İstanbul'daki
sChAdOw
 

Re: Roma'da şiddet zirvesi

#591 Mesaj | DELİKANLI | 24 Oca 2008 19:58

saol
DELİKANLI
 
Mesajlar: 9
Kayıt: 24 Oca 2008 19:49

Re: Roma'da şiddet zirvesi

#1231 Mesaj | axton | 04 Nis 2015 10:31

İtalyan Emniyet Genel Müdürlüğü ve Futbol Federasyonu yetkililerinin yanısıra, İngiltere ve Almanya'dan gelecek uzmanların özel değerlendirmeler yapacağı zirvede, Milan'ın ünlü güvenlik müdürü de konuşacak.
axton
 
Mesajlar: 1
Kayıt: 04 Nis 2015 10:28


Dön İtalya Ligi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron