Tanjevic 32 Yıl Sonra İlk Kez Diskalifiye Oldu

Tüm Basketbol Ligleri , NBA Maçlarının Yorumları ve Analizleri

#791 Mesaj | FReeBoY | 17 Ağu 2009 04:01

ResimGameOn Turnuvası?nda dün ev sahibi İngiltere ile mücadele eden A Milli Takım?da Bogdan Tanjevic 32 yıl sonra ilk kez bir maçta 2 teknik faul alarak oyun dışında kaldı.

Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını İngiltere?de katıldığı GameOn turnuvası ile sürdüren A Milli Takım, turnuvanın ikinci maçında dün ev sahibi İngiltere ile mücadele ederken karşılaşmada oldukça yanlı tutum sergileyen İngiliz hakemler antrenör Bogdan Tanjevic?i 32 yıl sonra ilk kez 2 teknik faulle oyundan attılar.

Başarılırla dolu kariyerinde en son 1977 yılında oyun dışında kalan tecrübeli antrenör dün bunu İngiltere?de bir hazırlık turnuvasında yeniden yaşadı. İngiltere karşılaşmasında maçı yöneten hakemlerin yanlı bir tutum sergilediklerini ifade eden A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, ? Tanjevic bundan 32 yıl önce böyle birşeyi yaşamış. Karşılaşma boyunca yaptığımız savunmaları faulle kesen ancak takımımıza yapılan faulleri çalamayan hakemlere ?Yeter artık eşit düdük çalın, buraya Avrupa Şampiyonası?na hazırlık için geldik. Bırakın da basketbol oynayalım' diye itiraz eden antrenörümüz maalesef iki teknik faul alarak oyun dışında kaldı. Tanjevic?in itirazları takımın ve oyuncuların emeğini korumak ve kollamak adına haklı itirazlardı. Hatta karşılaşma sonrasında maçın teknik komiseri ve masa görevlileri yanımıza gelerek hem takımdan hem de Tanjevic?ten özür dilediler. Ayrıca oyuncularımıza yapılan faulleri ?Benim bölgem değil? diyerek görmeyen hakemler bir pozisyonda benchten yumruk atmak için sahaya giren 13 numaralı İngiliz oyuncuyu da sahadan atamadılar" şeklinde konuştu.
Madem Türksün Göster Ürksün!
Kullanıcı avatarı
FReeBoY
Site Yöneticisi

BURC: balik    balik
Tuttugum Takım: Galatasaray  Galatasaray

Dön Basketbol

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir