"Hakemler mafya!"

Kara Kartalların Buluşma Noktası

"Hakemler mafya!"

#252 Mesaj | sChAdOw | 01 Eki 2007 08:43

Kanal 1'de yayınlanan Balçiçek Pamir'in programına konuk olan Menajerimiz Sinan Engin gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

Hakem camiasını ve Selçuk Dereli'yi ağır bir şekilde eleştiren Engin, ?Futbolda mafya var mı?? şeklindeki soru üzerine ?Hakemler bir mafya. En güçlü olanlar onlar. İstediklerini şampiyon yaparlar, istediklerini de küme düşürürler. Dereli, lokum gibi bir maçı yönetemedi. Peki hangi maçı yönetecek? Auta giden topu görmüyor. Penaltı pozisyonunu çok yakın olmasına rağmen süzemiyor? diye konuştu...

ADALET HERKESE

Sinan Engin sözlerini şöyle sürdürdü: ? Dereli penaltı kararı sonrası, bizim önümüzde, futbolcularımızın rakiplerine yaptığı faulleri görmezlikten geldi. Maçı dengeleme gereği duydu herhalde. Ama ne bizim hakkımız yensin, ne de rakibimizin. Hakemden canı yanan veryansın ediyor. Bu gayet normal. Ancak sadece bizim canımız yanmıyor. Diğer takımlar da dertli. Hiçbir hakem maddi çıkar sağlamak adına böyle şeyler yapmaz. Futbolda herkes gibi onlar da çok iyi paralar kazanıyor. Ama duygusallık ya da başka bir takım sebeplerden dolayı meyil gösterebilirler. Selçuk Dereli'nin Galatasaraylı olduğunu herkes biliyor.?

LİGİN SONU GELMEZ

Hakem hatalarının Türkiye'de büyük bir kesimi etkilediğini vurgulayan Engin, ?Futbolda müthiş paralar dönüyor... Sadece kulüpler ve taraftarlar açısından bakmak yanlış olur. Milyonlarca insan iddaa oynuyor. O zaman da istenmeyen olaylar yaşanabiliyor. Daha ligin başında bu kadar sıkıntı yaşandı. Aynı şekilde devam ederse ligin sonu gelmez... Olayları önleyemezsiniz? ifadelerini kullandı. Sinan Engin, kulüplerle taraftar grupları arasındaki bağların zorunluluktan kaynaklandığını belirtirken, yönetimlerin bedava bilet vermesinin söz konusu olmadığı da sözlerine ekledi.
sChAdOw
 

Dön Beşiktaş

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron