"Sağlam'ın arkasındayız"

Kara Kartalların Buluşma Noktası

"Sağlam'ın arkasındayız"

#255 Mesaj | sChAdOw | 01 Eki 2007 17:46

Genel Menajerimiz Sinan Engin sonuçlar ne olursa olsun Ertuğrul Sağlam'ın sonuna kadar takımın başında kalacağını söyledi

Beşiktaş Genel Menajeri Sinan Engin Lig TV'de Futbol Gündemi adlı programa telefon bağlantısıyla katılarak siyah-beyazlı ekipte son günlerde yaşananlar ve derbide alınan sonucun ardından gelişen olaylar hakkında açıklamalar yaptı. Sinan Engin sözlerine şu ifadeler ile başladı: "Şu an içinde bulunduğumuz durumu fazla büyütmemek lazım. Galatasaray ile deplasmanda oynadık, eksikleri fazla önemli değil, sonuçta Galatasaray ile oynadık. Galatasaray'ın baktığımız zaman çok net pozisyonu yok, bir iki orta falan var o kadar. Deplasmanda pozisyon vermedik, yenilme şekline bakıncada; bariz hatalardan yenildik. Adam paylaşmadan ve verilen penaltıdan mağlup olduk. Beşiktaş takımı oynamıyor, niye hakemi eleştiriyor deniliyor, iyi de hakemsiz de olmuyorki. "

Sağlam'a destek...

Ertuğrul Sağlam'a destek çıkan Sinan Engin, "Beşiktaş'ın bir kadrosu var, hocamız da bu kadroyu en iyi şekilde kullanmaya çalışıyor. Bu konuyla ilgili bir takım eleştiriler oluyor. Bizim bazı oyuncularımız, oyuna ağırlığını koyamıyor, bunun nedeni bazı oyuncularımız yorulması olabilir. Bunlar çözülecek şeyler, bugün bakıyorum gazetelere ve radyolara, Porto maçı hocamız için son şans deniliyor. Bunlar tamamen yalan, biz hocamızın sonuna kadar arkasında ve yanındayız. Hocamız herşeyin doğrusunu yapmaya çalışıyor, ekibiyle beraber. Bazı yorumlar duyuyorum, bunlar üzülüyorum. Pırı pırıl bir teknik adamı yemek için elimizden geleni yapıyoruz. Lütfen hocamızın son maçıdır tarzı yazılar yazılmasın, Ertuğrul Hoca, sonuçlar ne olursa olsun sonuna kadar bizim hocamızdır. Biz futbolcular ve hocamız ile sürekli görüşüyoruz, futbolcularla çok özel bir görüşme yapacağız diye birşey de yok, zaten sürekli görüşüyoruz dediğim gibi. Biz ocak ayına kadar bu futbolcular ile gideceğiz." dedi.

Lincoln ve Hakan Şükür'ü herkesten önce biz öğrendik

Lincoln ve Hakan Şükür'ün kadrodan çıkartıldığından en önce Beşiktaş'ın saat 12:00'de haberi olduğunu söyleyen Sinan Engin, "Hocamızın düşüncesi her türlü aynıydı, Hakan ve Lincoln olsa da aynı şekilde sahaya çıkacaktık. Defansif bir kadro deniliyor, alakası yok. Delgado'nun kenarda kalması ise hocamızın görüşüdür. Lincoln'ün altı tane kolu, dört tane bacağı yok, o olsa da kendi oyunumuzu oynayacaktık. Benim daha önce görev yaptığım dönemde saha içinde lider oyuncularımız vardı, Sergen, Tümer ve İlhan gibi, takımı ateşleyecek isimlerdi. Şu an bu isim İbrahim Üzülmez gibi gözüküyor ancak O'nun özelliği diğer saydığım isimler gibi değil." ifadelerini kullandı.

Transferler ve futbolcuların performansları

Ocak ayına kadar kadrodaki futbolcuların göstereceği performansa dikkat çeken Engin, "Beşiktaş bir tek hakemden şikayetçi, başka birşeyden değil. Bu takıma 99 yılında geldim ve yüzüncü yılda bütün transferleri de ben yaptım. Hocamızın ihtiyacı olduğu zaman ben ona yardım ederim. Şu an iyi oynamadığımızı zaten biliyorum, iyi de oynayacağız, bu zamanla olacak. Bizimle olmak isteyen oyuncuların, ocak ayına kadar göstereceği performans çok önemli. Geçen seneye göre, Galatasaray ile Fenerbahçe güçlendi, Beşiktaş güçlü değil, bazı oyunculardan istediğimiz verimi alamadık." dedi.

Çok konuşulan "Hakemler mafyadır" sözü

Hakemler mafyadır, sözü için ise Engin şunları söyledi: "Dün katıldığım bir programda, futbolda mafya var mıdır sorusu soruldu. Ben de bu kadar rantın olduğu yerde mafyanın olmaması gibi birşey olamaz dedim. Futbolda da en güçlü merci hakemler ve en güçlü de onlar olduğu için mafya onlardır dedim, futbolda. Bunu kötü anlamda söylemedim. Beşiktaş'ın sezon başından beri puanları katlediliyor, bu nedenle hakemler çok dikkatli olsunlar ve adil maç yönetsinler diyorum. Bunu nasıl isterlerse öyle anlarlar. Burda söylemek istediğim hakemlerin çok güçlü olduğu ve bizim hiç birşey yapamadığımız. Türkiye'deki bütün hakemlerin hepsi o pozisyona penaltı demiyor, Selçuk Dereli penaltı diyor. Bizim Haluk Ulusoy'a saygımız var ve seyiyoruz. Hakemlerin davranışları çok değişmiş, eski dönemime baktığmız zaman, davranışları çok kötü ve sert. Resmen azarlıyorlar bizleri. "

Serdar Özkan'ın gole sevinmemesi...

Son olarak Sinan Engin Serdar Özkan'ın Beşiktaş'ın Tello ile attığı golden sonra sevinmemesinin gündeme getirilmesi hakkında, "Serdar orda şunu söylemek istiyor, ben buyum, böyle pas atarım tarzı bir duygu içinde olduğu için, arkasını dönüp gidiyor ve sevince katılmıyor. Yoksa kötü bir niyeti asla olamaz, genç pırıl pırıl bir arkadaşımız. Serdar ile maç öncesinde de, sonrasında da bu olayı konuştum. Genç arkadaşımız. Dikkat edecek." dedi.
sChAdOw
 

Dön Beşiktaş

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir