Şimdi de Tigana çıktı!

Kara Kartalların Buluşma Noktası

Şimdi de Tigana çıktı!

#257 Mesaj | sChAdOw | 01 Eki 2007 17:49

İspanyol teknik direktör Vicente Del Bosque konusundaki ihmali yüzünden yaklaşık 8 milyon euro tazminat ödemeye mahkum edilen Beşiktaş, Fransız teknik direktör Jean Tigana'ya da yaklaşık 3 milyon euro tazminat ödeme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Fransız teknik direktörün Kamerun asıllı avukatı Abega Prosper, Türk medyasından ilk kez Futbol Extra dergisine konuştu. Beşiktaş kulübünün, 'Tigana'ya karşı fesih sözleşmesindeki tüm taahhütler yerine getirilmiştir' açıklamasının gerçeği yansıtmadığını söyleyen Prosper, siyah-beyazlı kulübün kısa bir süre içinde FIFA tarafından ağır bir tazminata mahkum edileceğini öne sürdü. Fransız avukat, Beşiktaş yetkililerinin, 'Tigana FIFA'ya gitseydi mutlaka bilgimiz olurdu' açıklamasına karşılık, 23 Temmuz'da FIFA'ya başvurduklarını, 13 Temmuz'da da Beşiktaş Noterliği'nden siyah-beyazlı kulübe ihtarname çekildiğini açıkladı.

Prosper, FIFA'ya gitme gerekçesi olarak da fesih sözleşmesinde yer alan "* kalan bu miktar (150 bin euro) 31 Haziran'a kadar hesaba yatırılmış olacaktır. Aksi halde ilk sözleşme yürürlülüğe girer (kalanı 2.3 milyon Euro tutan sözleşme)" maddesini gösterdi.

Beşiktaş'ın eski teknik direktörlerinden Jean Tigana'nın Türkiye'deki avukatı Özgür Aşık da, Fransız teknik adamın FIFA'ya başvurduğunu, büyük bir ihtimalle de kararın Del Bosque konusundaki gibi siyah-beyazlı kulübün aleyhine sonuçlanacağını söyledi. Şu anda Tigana'nın Türkiye'ye ceza ve tazminat davası açtığı gazetecilerle ilgili yasal işlemlerle uğraşan Aşık, 13 Temmuz'da Beşiktaş kulübüne ihtarnameyi kendisinin çektiğini söyledi.
sChAdOw
 

Dön Beşiktaş

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

cron