Adnan Polat / Basın Toplantısı

Cimbombom Aslanlara Gönül verenlerin Yeri

Adnan Polat / Basın Toplantısı

#299 Mesaj | sChAdOw | 02 Eki 2007 16:57

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, bugün Mecidiyeköy'deki Galatasaray Store çadırında bir basın toplantısı düzenleyerek Galatasaray Spor Kulübü?nün gündemindeki konular hakkında açıklamalarda bulundu.

?Bugünkü toplantımızın amacı Galatasaray Spor Kulübü hakkında genel anlamda bilgilendirmede bulunmak. Öncelikli olarak Sayın Başkanımız Özhan Canaydın hakkında bilgilendirmede bulunmak istiyorum. Bildiğiniz gibi Özhan Bey çok ciddi bir ameliyat geçirdi. Çok başarılı bir ameliyat geçirdiğini söyleyebiliriz. Ben bugün kedisini ziyaret ettim. Son derece iyi, hepinize selamlarını sevgilerini iletiyorum. Sayın Başkan bir müddet daha hastanede kalacak. Bu ayın ikinci yarısından sonra tekrar bizlerle beraber olup görevinin başına dönecek. Şu anda bir sıkıntı yok. Bir an evvel Başkanımızın iyileşip göreve dönmesini temenni ediyoruz.

Dün Sion Kulübü?nün başkanının açıklamalarını okuduk. Aynı şekilde Fransa ve İsviçre?deki gazetelerde yer aldı. Ben buradan kendisine mesaj vermek istiyorum. Galatasaray Kulübü kendilerini en iyi şekilde ağırlayacaktır. Hiçbir endişe duymamaları gerektiğinin kanaatindeyim. Biz Galatasaray Kulübü olarak kendilerine her türlü yardımda bulunup, Galatasaray misafirperverliğini göstereceğiz. Sion bizim ziyaretimiz sırasında bizi her anlamda çok iyi ağırladı. Biz de aynı şekilde kendilerini iyi ağırlayacağız, hiçbir endişeleri olmasın. İstanbul?da Galatasaray tarafından son derece iyi ağırlanacaklardır. Ancak Perşembe günü çok uzun zamandır futbol takımıyla bir araya gelemeyen taraftarımızın ortaya koyacağı destek için yapabileceğimiz bir şey yok. Galatasaray taraftarı muhteşem bir destekle Galatasaray takımını destekleyecek ve biz bu turu kesinlikle geçeceğiz. Biz bunun inancıyla sahaya çıkacağız. Sahada da Galatasaray taraftarının takımı desteklemenin ötesinde kural dışı hiçbir şey yapamayacağının garantisini de burada verebiliyoruz. Sion takımı bu anlamda da rahat olabilir.

Bildiğiniz gibi Seyrantepe Stadı ile ilgili gelişmeler bir noktaya geldi. Yüklenici firma Eren Talu ve TOKİ arasında sözleşme imzaladı. Bu ayın 11'ine kadar kesin teminat mektupları TOKİ'ye verilecek ve tahmin ediyorum ki ay sonuna kadar temel atma aşamasına geleceğiz. Temel atma tarihi, Başkanımızın sağlık durumuna ve Sayın Başbakanımızın programına göre belli olacak. En kısa sürede Seyrantepe Stadı?nın temelini atacağız. Seyrantepe ile ilgili şu an itibariyle görünen bir zorluk yoktur. Hepinizin bildiği gibi 2009-2010 sezonuna yetiştirilmeye çalışılıyor ve yetişmemesi için şu anda bir neden görünmüyor.

Futbolda bu sene 26 tane futbolcumuzu bonservisi ile gönderdik ya da kiraladık. 10 futbolcuyu da transfer ettik. 36 tane futbolcunun transfer işleri ile uğraştık. Bu sürede futbolcu, menajer ve kulüplerle yoğun görüşmelerimiz oldu. Her futbolcuya bir gün ayırdığımızı düşünürseniz 36 gün ediyor. Türk futbol tarihinde de ilk kez böyle bir transfer harekatı oldu sanırım. Bu anlamda başta Adnan Sezgin olmak üzere arkadaşlarımızın özverili çalışmalarıyla transfer dönemini başarıyla geçtik.

Aynı şekilde bu sezon için büyük hedefler koyan basketbol şubemizde bir atılım içinde. Yapılan transferleri hepiniz yakında izliyorsunuz. Ben burada Galatasaray taraftarlarına seslenmek istiyorum. Lüften basketbol kombineleri konusunda bizi yalnız bırakmayın. Boşalan salonları tekrar dolduralım. Çünkü Galatasaray?ın hem kız hem de erkek takımı bu sene çok iddialı. Taraftar desteği ile başarıya ulaşacağımıza inanıyorum.

Pazarlama şirketimizde yeniden yapılanmaya gidiyoruz. Gerek ürün yelpazesi ve gerek çalışan personel eğitimi konusunda çok yoğun çalışmalar içindeyiz. İyileştirmeler yapıyoruz ve bu konuda taraftardan destek bekliyoruz. Pazarlama ürünlerimize muhakkak katkıda bulunmalarını istiyoruz. En büyük dileğim Sion maçında taraftarlarımızın Galatasaray formasıyla tribünlere gelmesi ve tribünleri tıklım tıklım doldurması. Bilindiği gibi Sion maçı biletleri tükenmiş durumda. Bunun için taraftarımıza teşekkür ederim. Bize gelen bütün teklifleri de değerlendirmek istiyoruz. Eminim ki birçok Galatasaray taraftarında çok ilginç projeler vardır. Kulübümüze belki de çok büyük katkıları olacak projelerin fikir önderliği yapmış olacak bu arkadaşlarımız. Taraftarlarımızdan bu konuda da destek bekliyoruz.

Son 3-4 gündür medyanın üzerinde çok durduğu, Beşiktaş maçı öncesi kulüp teknik heyetinin aldığı kararlar oldu. Biz açıkçası medyanın irdelediği kadar bu olayın üzerinde durmadık. Herkesin bildiği gibi kulübümüzün hem yazılmış hem de yazılmamış kuralları vardır. Bu kuralları koymamızdaki temel amaç şudur. Bünyemizde binden fazla sporcu ve 300?den fazla çalışanın olmasıdır. Biz de kanunların toplumu düzenlemesi gibi kendi hayatımızı düzenlemek için kurallar ve kaideler koyduk. Aynı şekilde bunlar Florya'da da yaşamı kolaylaştırmak, herkesin istikametini görebilmesi için konulan kural ve kaidelerdir. Galatasaray takımı kampa girdikten sonra son 24 saatlik süreçte hiçbir ziyaretçi kabul edilmez. Sadece Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, teknik heyet ve Galatasaray yöneticisi Haldun Üstünel gider. Yöneticilerimiz ve ben dahil mecbur kalmadıkça oraya gitmek istemiyoruz. Bunda temel amaç teknik ekip ve futbolcuları başbaşa maça konsantre halde bırakmaktır. O gün de bildiğiniz gibi kaptanımızın kızı ve Lincoln'ün arkadaşlarının ziyareti olmuş. Bu bizim kurallarımıza aykırıdır. Bu kurallar hem sözlü hem de yazılı olarak futbolcularımıza bildirilmiştir. Sabah bununla ilgili raporu alan teknik direktörümüz bu iki arkadaşımızı 18 kişilik takım kadrosuna almamıştır. Ben de sonrada duydum. Teknik direktörümüzün bu arkadaşlarla ilgili aldığı karar son derece doğaldır. Olağan üstü bir şey değildir. Burada bizi üzen yıllarını Galatasaray'a veren ve hiçbir zaman disiplin cezası almayan son derece masumane olarak yolun karşı tarafındaki evinden kızını alan Hakan Şükür'ün böyle talihsiz bir cezaya denk gelmesi. Hakan?ı size anlatmama gerek yok. Hakan Şükür?ü anlatmama gerek yok çünkü hepiniz Hakan?ı tanıyorsunuz, benimde Hakan?la ilgili düşüncelerimi biliyorsunuz.

Hakan Şükür'le ilgili olarak açıklama yapmasam da Lincoln'le ilgili açıklamalar yapmak istiyorum. Transfer dönemine girdiğimizde yaptığımız ilk transfer Lincoln'dü. Bu transferi yaparken de teknik yeteneklerinin dışında takıma liderlik yapacak bir futbolcu almaktı ve bu transferin gerçekleşmesinde Lincoln de çok çaba gösterdi. Lincoln geldikten sonra çok büyük bir yetenek olmasına rağmen gerek takım arkadaşları, gerek Florya?daki personelle, gerekse de yöneticiler ve taraftarla camia içerisinde çok yakın ve mütevazı bir ilişki içerisinde olmasından dolayı çok mutlu olmuştuk. Çok sevindik, çünkü aradığımız futbolcuyu bulmuştuk. Gerek sporcu olarak yaşamı gerekse futbol yaşamında bugüne kadar en ufak bir falsosu olmamıştır. Kamuoyundaki imajı dört dörtlüktür. Almanya'daki geçmişinde de en ufak bir kusur görmedik. Şu anda kendisinde son derece memnunuz. İyi ki transfer etmişiz. Ancak bir tesadüf eseri olarak Lincoln de Hakan gibi çok duygusal. Bazen duygular mantıklarının önüne geçebiliyor. Bu da doğal, genç insanlar bunlar. Böyle bir kural hatasının, Beşiktaş maçı gibi bir derbi öncesinde bu arkadaşlara denk gelmesi bir talihsizlik. Fakat bu kuralları koyarken bütün futbolcularımız için koyduk. Hiçbir futbolcumuz için ayrı kural koyamayız. En büyük yıldızdan, yıldız adayına kadar herkese aynı şekilde işleyecektir bu kurallar. Biz onları suçlu olarak da kabul etmiyoruz. Buna bir iş kazası, bir tesadüf diyelim. Bu olay, bu futbolcuların değerlerini bizim açımızdan düşürmez ama kurallarımızı uygulamaya devam edeceğiz, arkasında da duracağız. Bundan sonra bunun gibi çok kural var. Kim denk gelirse gelsin ayırmaksızın hepsine aynı kuralları uygulayacağız. Teknik direktörümüz Feldkamp?ın aldığı kararın da arkasında duruyoruz. Kalli Feldkamp üzerine düşen neyse onu yapmıştır. Biz bu kararın arkasındayız.

Sion maçının arifesinde bu olayın üzerinde çok durmadık. Birçok senaryolar yazıldı ama olay bundan ibaret. Futbolcularımız şu anda antrenmandalar. Siz çok durdunuz, birçok şey yazıldı ama bu olay bizim için kapandı. İkisi de idmana çıktı. Ama şimdi bir haber aldım, idmanda Hakan sakatlanmış ama umarım ciddi değildir. Sion maçı çok önemli. Biliyorsunuz ilk maçı 3-2 kaybettik. Ama burada kazanıp gruplara kalacağız. Sizden ricam olmayan şeyleri olmuş gibi gösterip spekülasyon yaratmamanız. Lütfen doğru habercilik yapalım. Benim bu anlamda söyleyeceğim bundan ibaret. Galatasaray yönetimi, hem idari, hem sportif, hem de mali açından durmadan çalışmaktadır. Problemimizde var ama bunlar bizi yıldırmıyor. Galatasaray şu anda tek yürek olarak mücadelesini sürdürüyor. Tek isteğimiz şu anda Sayın Başkanımızın hemen iyileşip aramıza dönmesidir.?

Başkan Yardımcısı Adnan Polat açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

"Ben kadro dışı kalma olayını Adnan Sezgin'den duyduğum vakit Florya'ya gittim ve hocanın arkasında olduğumuzu belirttim. Normalden farklı olarak sadece soyunma odasına gidip Feldkamp'ın arkasında olduğumu belirttim. Bu olay gündemde tutan medyanın kendisi. Ortada dört gün uzatılacak bir şey yok. Olay idaridir ve olup bitmiştir. Ezeli rakibimizi seyircimiz olmamasına rağmen, 8 yeni isimle sahaya çıkmış olmamıza rağmen yendik. Beşiktaş'ın 5, Fenerbahçe'nin 7 puan önüne geçmiş olmamıza rağmen bunlar değil, Lincoln-Hakan olayı konuşuluyor. Bunları anlamıyorum.

Ahmet Akcan, Feldkamp'ın yardımcısıdır. Uzun yıllar yardımcı hoca olarak Galatasaray'a hizmet etti. Akcan, Kalli'nin talimatları gereği görevini yerine getirmiştir. Direktifler doğrultusunda yapması gerekeni yapmıştır. Aksine davransaydı hatalı olurdu.

Kampta dört yöneticimiz kalıyor. Üçü yardımcı teknik adam. Feldkamp'ın kalıp kalmaması kendi tercihidir. Ne yapması gerektiğini bilecek yaşta zaten. Kampta kalıp kalmamaya kendisi karar verir.

Olaydan sonra Lincoln ve Hakan ile görüştüm. Çok üzgündüler. Kendilerini bu maça hazırlıyorlardı. Özellikle Hakan beş gündür kendi isteğiyle kamptaydı. O nedenle ikisi de üzülmekte haklıydılar. Hakan ile telefonla, Lincoln ile yüz yüze görüştük. Lincoln sıkıntısını anlattıktan sonra maça geldi yarısını Hakan'la beraber izledi, diğer yarısını da ikisi de evlerinde izlediler. Öyle kapıyı çarpıp gitme gibi bir durum yok.

Beşiktaş maçı bir derbi karşılaşması, kaybedebilirdik de. Derbilerde neticeyi tahmin edemezsiniz. Eğer kaybetseydik büyük bir takıma yenilmiş olacaktık. Üç büyükler arasında her sonuç alınabilir. Bizim kararlarımız sonuçlarla ilgili değildir ve idari kararlardır."
sChAdOw

Dön Galatasaray

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir