?Bu sene de biz şampiyon olacağız?

Sarı Kanarya'ya Gönül verenlerin yeri

?Bu sene de biz şampiyon olacağız?

#26 Mesaj | sChAdOw | 27 Eyl 2007 16:44

As Başkanlarımızdan Mahmut Uslu, Fenerbahçe Ülkerli oyuncularımızın imza töreninde yaptığı konuşmada, Efes Pilsen, Galatasaray ve Beşiktaş'ın çok iyi takımlar kurduğunu, buna rağmen erkek basketbolde Fenerbahçe Ülker'in bu yıl da şampiyon olacağını söyledi.
Fenerbahçe Ülker Erkek Basketbol Takımımızın yeni oyuncuları Emir Preldzic, Gasper Vidmar ve Serhat Çetin ile sözleşmesi uzatılan Willie Solomon'un imza töreni Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu Basın Toplantı Odası'nda gerçekleştirildi. Törene oyuncuların yanı sıra As Başkanlarımızdan Mahmut Uslu, Fenerbahçe Ülker İcra Kurulu Üyesi Aydın Acun ve Basketbol Şube kaptanımız Nedim Karakaş katıldı. Törende bir konuşma yapan Mahmut Uslu, "Geçen yıl Avrupa kupalarında ve Türkiye Kupası'nda başarısızlıklarımız oldu. Özeleştirimizi yaptık. Mevcut kadromuzu tutarak üzerine yeni takviyeler yaptık. Biz Ülker'in sponsorluğunda 12 bin kişilik salonumuzda, kadromuzda olan ve yeni katılacak gençlerle Avrupa'da final oynamayı hedefliyoruz. Avrupa takımlarıyla başa baş oynayacak bir takım oluşturduk. Avrupa'da zorlu bir guruba düştük. Lig de bu yıl daha zorlu geçecek.Efes Pilsen, Galatasaray ve Beşiktaş çok iyi takımlar kurdular. Herkese saygım var ama, bu sene de biz şampiyon olacağız" dedi. Fenerbahçe'nin amatör şubelerle ilgili politikalarına da değinen Mahmut Uslu, "Biz altyapıyı yalnız tesis değil, sporcu olarak da görüyoruz. Altyapıyla ilgili olarak sadece futbolda değil, basketbol, voleybol ve diğer branşlarda da hedeflerimiz doğrultusunda gidiyoruz. Bizim hedefimiz için 2009'da final four diyorlar. Ben ise final diyorum. Bu hedefe gençlerle ulaşacağız. Altyapımızda sizin bilmediğiniz bir çok oyuncumuz var. Biz göreve geldiğimizde altyapı milli takımlarında hiç oyuncumuz yoktu. Şimdi yıldız ve genç milli takımların yüzde 60'ı Fenerbahçe Ülker ve Alpellalı oyunculardan oluşuyor" diye konuştu.
Fenerbahçe'de basketbol oynamanın ve bu yılki tek Türk transfer olmanın kendisi için onur olduğunu söyleyen Serhat Çetin, geçen seneye oranla daha zorlu bir ligin yaşanacağını söyledi.

SOLOMON: "TÜRK MİLLİ TAKIMI'NDA OYNAMAK BÜYÜK ŞEREF"

Fenerbahçe Ülker'le nikah tazeleyen Willie Solomon, "Geçen yılki tecrübeli oyuncular ve yeni katılan gençlerle birlikte daha zor bir Avrupa ligi ve Türkiye liginde oynayacağız. Tecrübemizi gençlere aktararak bu yıl da başarılı olacağız" dedi. Teklif gelirse Türk Milli Basketbol Takımı'nda oynayıp oynamayacağı yolundaki bir soruyu da cevaplandıran Solomon, Fenerbahçe Ülker'in oyuncusu olduğunu ve takımın başarısı için çalıştığını belirterek, "Türk Milli Takımı'nda oynamak bana büyük şeref verir" dedi. Solomon, imza töreni sonrası Türk ve Fenerbahçe Ülker bayraklarıyla basın mensuplarına poz verdi.
sChAdOw
 

Dön Fenerbahçe

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron