Ekim sayısı çok yakında bayilerde

Sarı Kanarya'ya Gönül verenlerin yeri

Ekim sayısı çok yakında bayilerde

#247 Mesaj | sChAdOw | 30 Eyl 2007 23:04

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün "TEK" resmi dergisi olan Fenerbahçe Dergisi'nin son sayısı, dopdolu içeriği, hiçbir yerde görmediğiniz fotoğrafları, dev posteri ve Fenerli Çocuk ilavesiyle bayilerdeki yerini alıyor.
Fenerbahçe Dergisi'nin 56 no'lu Ekim 2007 sayısı, kulübümüzü ziyaret eden UEFA Başkanı Michel Platini'nin sahamızda teknik direktörümüz Zico ile olan görseli ve "Tek kelimeyle muhteşem" başlığıyla çok yakında bayilerde. Derginiz bu sayısında da sizlere 50 x 70 cm. ebatlarında poster armağan ediyor. İtalya'nın son lig şampiyonu FC İnter'i Şampiyonlar Ligi maçında puansız evine yollayan futbol takımımızın maç kadrosu posteri, derginizle birlikte sizlerin oluyor! Fenerbahçe Dergisi'nin taklitlerinden sakının ve derginizi tükenmeden alın.

Hepinizin müptelası olduğu Fenerbahçe Dergisi'nin son sayısından çarpıcı başlıklar:

? KAPAK KONUSU: "Tek kelimeyle mükemmel" Köklü tarihiyle her zaman övündüğümüz Fenerbahçe Spor Kulübümüz, "27 Eylül 2007 Perşembe" gününü yine göğsümüzü kabartarak tarih sayfalarına kazıdı. Efsane futbolcu, dünya futbolunun en tepesinde bulunan isim olan UEFA Başkanı Michel François Platini, 2009 UEFA Kupası finalinin oynanacağı stadımızı görmek ve kulübümüzün şanlı 100. yılını bizzat kutlamak amacıyla UEFA heyetiyle birlikte stadımızı ziyaret etti. Platini, stat kompleksini Başkanımız Aziz Yıldırım, UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ve yönetim kurulu üyelerimiz ile beraber gezerken "En iyi arkadaşım olarak" nitelendirdiği teknik direktörümüz Zico ile de hasret giderdi. O günün muhteşem atmosferine dair tüm detaylar ve hiçbir yerde olmayan fotoğraflar derginizde?
? "Fenerbahçe İnter'i puansız yollarken?" İnter maçı sonrası stadımız içinde yaşanan duygu dolu anlar, efsane futbol adamlarının kucaklaşması ve gurur duyduğumuz portreler? Hepsi Fenerbahçe Dergisi'nde. Bayılacaksınız?
? "Hem sahaların hem reklamın yıldızı" Önce Alex, daha sonra Mehmet Aurelio şimdi de Roberto Carlos. Fenerbahçemizin başarılı oyuncuları sahadaki yeteneklerinin yanı sıra oynadıkları reklam filmleri ile de çok konuşuluyor.
? Takım kaptanımız Alex de Souza ve büyük kızı 4 yaşındaki Maria, Samandıra Kamp Merkezi'nde havuz sefası yaptı. Maria bir anda neden korktu? Cevabı derginizde?
? "Türkiye cennet gibiymiş" Eylül ayı içinde Malta ve Macaristan'la yaptığımız milli maçlar nedeniyle lige verilen arada, takımımıza verilen 3 günlük izinden yararlanan oyuncularımız Alfredo Lugano, Edu Dracena ve Deivid de Souza, ülkemizin güney kıyılarında kısa süreli bir tatil yaptı. Tatilleri boyunca değişik yerler gören oyuncularımız, hem stres atıp yenilendi, hem de aileleriyle birlikte zaman geçirme imkanı buldu.
? Zico Elit antrenörler arasına girdi.
? Alex geleneksel doğum günü kutlamasından nasibini aldı.
? Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say'ın, Fenerbahçemizin kuruluşunun 100. yılı nedeniyle bestelediği 'Fenerbahçe Senfonisi', İstanbul ve Bodrum'dan sonra Ankaralı sanatseverler için sahnelendi.
? Fenerbahçe taraftar derneklerinin katkılarıyla gerçekleştirilen projeyle, Fenerbahçe taraftarları sanal alemde satın alacakları kutucuklarla kulübüne destek olacak. Detaylar derginizde?
? Bu yıl Samandıra'da yeni moda kulak şaklatma!
? Bunları biliyor muydunuz? Kısa kısa Yasin Çakmak.
? Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde geçtiğimiz ay yaşanan her etkinliği ve organizasyonu "Kısa Haber Turları"mızla kaçıranlar veya duymamış olanlar için tekrar sunuyoruz.
? 28 Kasım - 1 Aralık 2007 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Fenerbahçe Spor Kulübü 100. Yıl Spor ve Bilim Kongresi'ne az bir zaman kaldı. İşte dünya tarihinde ilk kez bir spor kulübü tarafından düzenlenen ilk bilimsel kongrenin hazırlıkları tüm hızıyla sürerken, Bilimsel Komite üyelerimizden İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı Prof. Dr. Agop Kotoğyan, İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü'nden Prof. Dr. Cemalettin Topuzlu, Marmara Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Mustafa Karahan, Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr M. Hasan Eken kongreye ilişkin sorularımızı cevapladı.
? "Önemli olan duyguyu tercüme etmek" Fenerbahçe'nin Rizespor'la yapacağı lig maçından bir gün önce Samandıra'dayız. Son antrenmanlarını yapan oyuncular derin bir uykuya dalmış. Sadece tercümanlar Samet Güzel ve Fatih Sönmez'in ortak kullandığı odadaki ışıklar yanıyor. Samet ve Fatih'le tercümanlığın püf noktaları, Zico ve teknik heyet ile Brezilyalı futbolcularımızın bilinmeyen yönleri üzerine derin ve uzun bir sohbete dalıyoruz. Gece yarısına kadar süren sohbette, Alex'in bir Sezen Aksu hayranı olduğu, Zico'nun çocukluğundan bu yana attığı her golü içinden tek, tek saydığı ve başta Roberto Carlos olmak üzere tüm Brezilyalıların en sevdiği yemeğin kuru fasulye olduğu gibi ilginç bilgilere ulaşıyoruz. Tercümanlarla yaptığımız, takımımız ve takımımızdaki Brezilyalılar hakkında veriler sunabilecek bu çok özel sohbeti, sizinle paylaşmak istiyoruz.
? Derneklerden sorumlu yardımcı yöneticimiz Ercan Karasu ile ofisinde sizler için görüştük. Yöneticimiz; yurdun dört bir yanında, yurt dışında ve hatta okyanus ötesinde faaliyet göstererek kulübümüzün adeta resmi kaleleri haline gelen derneklerimizin Fenerbahçemize olan büyük katkılarını ve Fenerbahçe yönetiminin bu konudaki hassas duruşunu aktardı. Yöneticimiz, yoğun programlarından arta kalan vaktini ise resim yaparak değerlendiriyor. Resme olan yeteneği ve bu sanatı büyük bir keyifle icra etmesi ofisinde bulunan tablolarından belliydi.
? Son olarak Üniversiade Yaz Oyunları ve Dünya Şampiyonası gibi iki büyük organizasyonda yarışan ve önemli başarılar elde eden Fenerbahçeli milli atletimiz Halil Akkaş, Osaka dönüşü uğradığı kulüpte ayağının tozuyla sorularımızı yanıtladı. Bangkok'ta biri rekorla gelen 2 altın madalya ve Osaka'daki dünya altıncılığını, kendisine gurur veren başarılar olarak gören Halil Akkaş, sadece 3 bin metre engelli koşmayı hedeflediği 2008 Pekin'de, ülkemiz ve Fenerbahçemiz için bir madalya kazanmak istediğini söyledi. Halil Akkaş, kulübümüzün 100. yılında bu başarılara ulaşmasının ayrı bir gurur kaynağı olduğunu da vurguladı.
? Bir takıma kaptanlık etmek bir savaşta komutanlık yapmakla neredeyse aynı anlamı taşır. Nalan Ramazanoğlu da Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımımızın kaptanı olarak bu takımı komuta ediyor. Bir kaptanın üzerine düşen tüm görevleri eksiksiz yerine getirmeye çalışan kaptanımız bu görevdeki ikinci sezonuna hazırlanıyor. Kaptanlığın getirdiği zorlukları, takımımızın yeni sezon hazırlıklarını, özel hayatını Nalan Ramazanoğlu Fenerbahçe Dergisi'ne anlattı.
? Fenerbahçe Spor Kulübü amatör branşlara verdiği önem ile Türkiye'de "spor kulübü" misyonunu en iyi şekilde yerine getiren kulüp olma başarısını gösteriyor. Kürek branşında da Fenerbahçemiz yurt içi ve yurtdışı yarışlarda kazandığımız başarılar hem ülkemiz hem de Fenerbahçemiz için önemli mihenk taşlarından oldu. Kürekte ülkemize ve kulübümüze getirilen başarılarda katkısı olan iki genç sporcumuz Neylan Öztürk, Mete Yeltepe bu ay konuğumuz oldu. Fenerbahçe'nin sporlarına ve yaşam felsefelerine olan katkısının yanı sıra gelecekte kazanmak ve kulübümüze kazandırmak istedikleri başarıları anlattılar.
? Fenerbahçemizin yeni transferlerinden ve Türk voleybolunun yetiştirdiği önemli isimlerinden biri olan Ali Peçen, bu yıl Erkek Voleybol takımımızda görev yapacak. Kendisiyle yaptığımız söyleşide 1969 doğumlu başarılı voleybolcu, en büyük hedefin Fenerbahçe ismine yakışır bir şampiyonluğu bu yıl kulübümüze getirmek olduğunu söyledi.
? Gelişen dünya teknolojisinde PVC yer döşemeleri, dünya pazarında önemli bir yer tutuyor. Buna paralel olarak Türkiye pazarında PVC yer döşemeleri de hızla payını artırırken, gerek hacim, gerek kalite ve seçenek çeşitliliği ile kendini bu alanda ispatlamış Gerflor markasının ülkemizdeki temsilcisi Sayın Artuk Yakup'un, boks şubesi kaptanımız Sayın Mert Öztemel ile profesyonel bir iş ortaklığına girdiğini öğreniyor ve hiç beklemeden bu sektörü ve sportif mecralardaki önemini kendileriyle konuşuyoruz.
? Geçtiğimiz sezonu Türkiye ikinciliği ile tamamlayan Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımımız, bu sezona iddialı hazırlanıyor. Bir yandan voleybolda önemli bir birleşim yaşayarak Fenerbahçe Acıbadem adını alan bayan voleybol şubesi, bir yandan da önemli yerli ve yabancı transferler gerçekleştirdi. İşte 2007-2008 sezonunda Fenerbahçe Acıbadem formasıyla mücadele edecek olan Emlak TOKİ'den transfer edilen Gizem Giraygil de bu sporcularımızdan biri. Fenerbahçe Dergisi olarak çiçeği burnunda Fenerbahçeli Gizem ile voleybolu, hayatını ve gelecekteki hedeflerini sizler için konuştuk?
? Onur Tuncer'in kaleminden maçlarımız?
? Sibel'in Sahası'nda konuk; Cem Atabeyoğlu.
? Genel sekreterimiz Vedat Olcay'ın hazırladığı "Geçen Ay Neler Oldu?" dosyası sayesinde Fenerbahçe'mizdeki tüm önemli olayları takip etme fırsatını yakalayacaksınız.
? Fenerbahçe Müze ve Arşiv Kurulu Başkanı Dr. Sertaç Kayserilioğlu, dergimizdeki "Nostalji" adlı köşesinde geçmişten günümüze Fenerbahçe marşlarını mercek altına alıyor. Yazı dizisi önümüzdeki sayılarda da devam edecek.
? Yazarımız Alp Bacıoğlu, "Zaman Tüneli"nden tarihimize ışık tutmaya devam ediyor. Bacıoğlu, Şampiyonlar Ligi'nde maç yapacağımız ülkelerin takımlarıyla tarihimizde daha önce oynadığımız maçlardan söz diyor. Keyifle okuyacaksınız.
? Yazarımız Ersin Demirel, bu ayki "Hayatın İçinden Fenerbahçe"de 2 ayrı röportaj yaptı. Demirel, "Nuri Kantar" karakteriyle ekranlardan kendini tanıtan Tekin Akmansoy ve FB TV'nin tok sesli sunucusu Turhan Seven'i sayfalarında konuk etti.
? Köşe yazarlarımız Jak Benzonana ve Ayşesu Zorlutuna gözden kaçmaması gereken konuları, yazılarına taşıyarak gündemi oluşturmaya devam ediyorlar.
? Basketbol, voleybol, yüzme, atletizm, kürek ve yelken şubelerimizden çok özel haberler, transferler, müsabaka sonuçları ve sezon kutlamaları Fenerbahçe Dergisi'nde.
? Yurt içi ve yurt dışındaki tüm derneklerimizden, son haberler, etkinlikler ve şampiyonluk ve 100. yıl kutlamaları derginizde.
? Yurt çapında yani açılan Fenerbahçe Futbol Okulları'na dair tüm haberler...
? Dergimizin en hit köşelerinden biri de sizlerin katkısıyla büyümeye devam ediyor. "Minik Kanaryalar" köşemizde geleceğin aydınlık Fenerbahçelileri, sizlere şimdiden kendilerini tanıtmak için adeta yarışıyorlar. Onların sıcak "Merhabaları"nı ve Kulübümüze seslenişlerini bu köşeden takip edebilirsiniz.
? Karikatüristlerimiz Mete Kıyma ve Vacip Örger Fenerbahçe Tarihi'ni sizler için çizgi roman haline getirdiler. Şanlı tarihimizin bölüm bölüm anlatılacağı çizgi roman tüm heyecanıyla devam ediyor.
? Fenerbahçe Dergisi, her ay taraftarını Fenerbahçe gündeminden haberdar ettiği gibi, sinema, albüm, kitap, teknoloji, Play Station ve bulmaca köşeleriyle de, taraftarının hayatına renk katmaya devam ediyor.
? Fenerbahçe Dergisi'nin 56 no'lu sayısı gündemi oluşturan gerçek haberlerle ve hiçbir yerde görmediğiniz fotoğraflarla yine dopdolu. Bayiinizden posteriniz ve Fenerli Çocuk ilavenizle birlikte istemeyi unutmayın.
Keyifli okumalar?
sChAdOw
 

Dön Fenerbahçe

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir