Gurur duyuyoruz

Sarı Kanarya'ya Gönül verenlerin yeri

Gurur duyuyoruz

#248 Mesaj | sChAdOw | 30 Eyl 2007 23:06

Başkanımız Aziz Yılıdırım'ın Fenerbahçe Dergisi'nin 56. sayısında yer alan yazısı şöyledir: "Şampiyonlar Ligi heyecanına İnter gibi büyük bir devi evimizde yenerek başlamak ve Fenerbahçe'nin neleri yapabileceğini bir kez daha dünya futbol kamuoyuna gösterebiliyor olmak hepimizi fazlasıyla gururlandırmıştır.

Şampiyonlar Ligi maçları esnasında Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu'nun ve burada verilen hizmetlerin her zaman üst düzey olması, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Avrupalılığını her alanda sergilemeye mecbur olduğu bir kriter haline getirmiştir.

Bundan sonraki dönemde de profesyonel futbol takımımızın, Şampiyonlar Ligi maçlarından bir önceki yıllara göre daha iyi sonuçlar alacağına inandığımı tekrarlamak istiyorum. Bu düşünceye lütfen sizler de inanın.

Sevgili Fenerbahçeliler!

Hepimizin inanması gereken bir diğer konu ise; profesyonel futbol takımımızın, her ne kadar lige kötü bir başlangıç yapmış olsa da, önümüzdeki maçlar sonrası diğer takımlar arasından rahatlıkla sıyrılacağı ve yaşadığımız sezona da tekrar şampiyonluk damgasını vuracağıdır.

Birkaç beraberlik sonrası, oyuncularımız ve teknik direktörümüz Zico hakkında yetersiz kaldıklarına dair yazılanların, haklı eleştiriler olduğu inancını taşımıyorum. Bazı medya organları, resmi yayın organlarımızdan ne kadar yalanlasak bile, hala yeni oyuncu ve teknik direktör transfer haberlerini sürdürmekte, hem de bunu resmi transfer sezonu bitmiş olmasına rağmen yapmaktadır. Yinelemek isterim ki; Arthur Antunes Coimbra (Zico) mukavelesinin sonuna kadar takımının başında kalacaktır.

Turkcell Süper Ligi'nde puan farkları ve geçmiş yıllara göre yapılan istatistikler, günümüz futbolunda artık hiçbir takım için bir anlam ifade etmemektedir. Sahada koşan, yüreğini koyan, terini döken ve pes etmeyen oyuncuyu "Büyük Fenerbahçe taraftarı" her zaman alkışlamıştır. Bundan sonra da böyle olacaktır. Yeter ki hepimiz tribünlerde sabırlı olmasını bilelim. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak sadece rakiplerimizle mücadele halinde değiliz. Karşımızda bir çok engel var. Birilerine göre hala Fenerbahçemiz, Avrupa'da? Türkiye'yi temsil etmemektedir. Aldıkları "Yabancı oyuncu" kararı bunun açık ispatıdır.

Bütün Fenerbahçelilere gururla söyleyebilirim ki; her branşta mücadele eden Fenerbahçe sporcusu 100. yılımızda olduğu gibi bu yılda da Fenerbahçelilik bilinciyle mücadele edecek ve büyük Fenerbahçe taraftarından alkışı hak ederek kendi kulvarlarında yine şampiyon olacaktır. Fenerbahçemiz, bütün branşlarıyla artık vizyonunu ne kadar büyüttüğünün işaretlerini kamuoyuna bir bir sunmaya devam etmektedir. Başkan ve yönetim kurulu olarak onların her türlü problemlerinin çözümünde yanlarında hazır olduğumuzu tekrarlamak istiyorum.

UEFA Kupası 2009 finalinin, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda yapılacağının kesinleşmesinden sonra Avrupa basketbolunun üst düzey yöneticilerine, 2011 yılında Final Four'un İstanbul'da ve Fenerbahçe'nin ev sahipliğinde düzenlenmesi için resmi başvuruda bulunduk. Bütün branşlarda her zaman başarıyı hedefleyen Fenerbahçe'nin bu şekilde düşünmesi ve bu doğrultuda kendisine yeni hedefler koyması, hem Türk sporu açısından hem de Fenerbahçe'nin geleceği bakımından önemli bir düşüncedir. 2009 UEFA finalinden sonra, inşa edeceğimiz 12 bin kişilik yeni spor kompleksimizle hedefimiz; 2011 yılında Avrupa basketbolunun şampiyonu olmak ve bu iki kupada da Fenerbahçemizin finali kendi seyircisi önünde oynaması olacaktır.

UEFA Başkanı Sayın Michel Platini, UEFA 1. Asbaşkanı Sayın Şenes Erzik, UEFA Genel Sekreteri Sayın David Taylor, UEFA İletişim ve Halkla İlişkiler Müdürü Sayın William Gaillard ve UEFA Başkan Danışmanı Sayın Kevin Lamour'ın stadımızı ve kulübümüzü gezmeleri, bizleri ve tüm Fenerbahçe camiasını onurlandırmıştır. Bu ziyaret, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Dünya futboluyla birebir ilgili olan kurumlarla ne kadar iç içe olduğunun önemli bir göstergesidir.

27 Ekim 2007 tarihinde yapılacak Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında II. Dönem tesis ataklarında neler yapacağımızı açıklayacağım. Camiamıza yakışır hedefler koymaktaki niyetimiz ve bu yönde attığımız adımları sizlerle ve kamuoyunla paylaşacağım.

Kulübümüzün 100. yılı henüz bitmedi. Kutlamalarımız var gücüyle devam etmektedir. Dünyaca tanınmış ünlü sanatçı Beyonce'nin konserini daha çok Fenerbahçeliyle buluşturma imkanı sağlamak amacıyla bu 100. yıl etkinliğimizi 24 Ekim 2007 Çarşamba akşamı Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadımızda yapıyoruz.

Fenerbahçe Kart sayısının 100 bin sınırına geldiğini duyuyorum. Bu organizasyon bugüne kadar spor kulüpleri içinde yapılmış en büyük taraftar organizasyonlarından biridir. Tüm kart sahiplerine buradan katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı"
sChAdOw
 

Dön Fenerbahçe

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron