Dünya Spor Tarihi'nde Bir İlk Gerçekleşiyor

Sarı Kanarya'ya Gönül verenlerin yeri

Dünya Spor Tarihi'nde Bir İlk Gerçekleşiyor

#102 Mesaj | sChAdOw | 28 Eyl 2007 22:19

Fenerbahçe Spor Kulübü 100. yıl etkinlikleri sürüyor. 100. yıl etkinlikleri kapsamında spor kültür ve sosyal aktiviteler konusunda çeşitli organizasyonlara imza atan Fenerbahçe Spor Kulübü bu kez de önemli bir maraton etkinliği düzenliyor. Fenerbahçe'nin 100. yılını kutladığı bu yıl aynı zamanda Türk ve Rus hükümetlerinin ortak kararı ile bu yıl Türkiye'de Rusya yılı ilan edilmiş olup, bu konuda da çeşitli faaliyetler yapılmaktadır.

Her iki kutlamayı da göz önüne alarak Fenerbahçe Spor Kulübü'nün 100.yılı kutlama programı içinde Rusya Ultramaraton Birliği ile müştereken, 02-20 Ekim 2007 tarihleri arasında Rusya-Türkiye Dostluk Süpermaratonu düzenlenmiştir. 2 Ekim 2007 Salı günü yerel saat ile saat 10:00'da Moskova Kızıl Meydan'da Rusya devlet başkanı Viladimir Putin'in de katılması beklenen bir törenle koşunun startı verilecek. Törene ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri ile Moskova Belediye Başkanı, Rusya Olimpiyat Komitesi Başkanı, Rusya Atletizm Federasyonu Başkanı, Rusya Futbol Federasyonu Başkanı, Rusya Spor Devlet Komitesi başkanı(Spor Bakanı) Rus parlamentosu Duma'nın başkan yardımcıları ve parlamenterler, ülkenin önde gelen üniversitelerinden spor akademisi öğrencileri ve çok geniş bir sporcu topluluğu katılacak. Törene Türk ve Rus medya kuruluşları da büyük önem vermektedir.

Start ile birlikte atletler Rusya'da sırasıyla Moskova - Rostov - Krasnodar - Sochi'yi takiben Türkiye'de Trabzon- Giresun- Ordu- Samsun- Çorum- Kırıkkale- Ankara- Eskişehir- Kütahya- Balıkesir- Bursa- Yalova- İzmit- İstanbul güzergahını 20 Ekim 2007 günü tamamlayacaklar. 3500 km'lik bu güzergahta 14 Fenerbahçeli atlet ile 14 Rus atlet koşacak.

Türk ve Rus sporcularının gerçekleştireceği bu ortak etkinlik dünyada bugüne kadar bir ilk'in gerçekleştirilmiş olması sebebiyle her iki ülkenin spor tarihinde ve kulüp tarihimizin şerefli sayfaları arasında yer alacak ve ayrıca Rusya Devlet Başkanı sayın Vladimir Putin'in Türkiye ile ekonomide olduğu gibi sporda da işbirliğini güçlendirme mesajı böylece yerine getirilmiş olacaktır.

Süpermaratonun logosu, haritası, atletlerin isim listesi ile parkur ve saatli programı ile ilgili detaylı bilgiler ve doküman internette http://www.fenerbahce.org ve http://www.maratonturk.com adresinden temin edilebilir.
sChAdOw
 

Dön Fenerbahçe

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir