"g.saray'a devam , bize tatiL !"

Karadeniz Fırtınasına Gönül verenlerin yeri

"g.saray'a devam , bize tatiL !"

#138 Mesaj | DJ-SaLDo | 29 Eyl 2007 02:25

Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, Sivasspor maçı sonrası alınan ve daha sonra değiştirilen kararla ilgili Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a sert tepki göstererek, seçime gidilmesi gerektiğini söyledi.

Albayrak, kendisine ait Yeni Şafak Gazetesi'nin Bayrampaşa'daki binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında, Futbol Federasyonu'nun Sivasspor maçı sonrası yaşanan krizi yönetemediğini ileri sürerek, ''Türk futbolunu yeniden temiz hale getirmek için yeni bir seçime ihtiyaç var. Ulusoy sözünü tutsun'' dedi.

Albayrak, federasyonun bundan sonra çıkacak krizi de yönetemeyeceğini savunarak, ''Kendilerine güvenlerinin kalmadığını görüyoruz. Yaşanan süreçte gördük ki bu federasyonun yönetim kurulu Türk futbolunu yönetemeyecek. Kendilerine güvenlerinin kalmadığını görüyoruz'' diye konuştu.

Yaşanan süreç sonrası Futbol Federasyonu'nun arkasında kalmadıklarını kaydeden başkan Albayrak, şunları söyledi:

''Trabzonspor Kulübü olarak görüştüğümüz bir sürü kulüp var. Türk futbolunun patronu Kulüpler Birliği Vakfı'dır. Futbol Federasyonu'nun patronu bu birliktir. Onları seçen ailedir patron. Futbol Federasyonu kamuoyunda güvenirliliğini yitirmiştir. Bir an önce seçimlere gidip bu kaostan kurtulmayı bekliyoruz. Bunun peşinde olacağımızı beyan ediyoruz. Türk futbolunu yeniden temiz hale getirmek için yeni bir seçime ihtiyaç var. Kendilerine güveniyorlarsa yeniden seçime girerler.''

Nuri Albayrak, Trabzonspor olarak Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un arkasında olmadıklarını dile getirdi.

Ulusoy'un daha önce ''Trabzonspor arkamızda olduğu sürece buradayız'' açıklamasını hatırlatan başkan Albayrak, ''Ulusoy'a verdiğimiz tüm desteği çekiyoruz. Bu konuda verdiği sözü tutsun. 45 günde bir kararı veremeyen bu federasyon yönetiminin futbolu yöneteceğine inanmıyorum. Avrupa'da ve dünyanın her yerinde bu karar hemen alınıyor ve işleniyor. Neden karar alamadıklarını kendilerine sormak lazım'' şeklinde konuştu.

Başkan Albayrak, Sivasspor maçında yaşanan olaylar sonrası maçı yöneten Hakem Bülent Demirlek'in federasyonun bir numaralı yetkilisi tarafından arandığını ve karşılaşmanın tatil edilmesini istediğini iddia etti.

Sivasspor maçının tatil ediliş şeklinin yanlış olduğunu kaydeden Trabzonspor Kulübü Başkanı Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Futbol Federasyonu'nun aldığı karar sonrası Tahkim Kurulu'nun kararı çıktı. İçinden çıkılmaz bir hale geldi. Kendilerine göre bu işin üstesinden geldiler. Ama şu anda kamuoyunun ve insanlarının vicdanlarının rahat olduğuna kimse inanmıyor. Buna kendileri de inanmıyor. Hakem arkadaşın maçı tatil ediş şekli yanlış. Türkiye'de ve Avrupa'da yaşanmış bir sürü örnek var. Geçen sene yine aynı hakem arkadaş İstanbul'da oynanan maçı 3 kez durduruyor. Federasyon yetkilileri kendisine maçı bitirmesini söylüyor. Bir numara tarafından bu arama yapılıyor. Aynı yetkili Sivasspor maçı sırasında hakemi arayarak maçı tatil etmesini iletiyor. Bu olayların sonucunda Futbol Federasyonu bu işin üstesinden gelemedi. 45 gün geçmesine rağmen sonuçlandıramadı.''

Türk futbolu adına yaşanan olayların kendisini üzdüğünü vurgulayan Albayrak, ''Trabzonspor olarak ne 3 puanın, ne de 5 puanın peşindeyiz. Kulüp olarak adaletten yanayız. Haluk Ulusoy'a diyet ödedik diye, kendilerinden diyet beklemiyoruz. Adalet bekliyoruz'' dedi.

Albayrak, kendilerine karşı alınan bir karar olup olmadığı ve kendisinin başkan olmaması halinde verilecek kararın ne olacağı yönündeki soruyu ise ''Biz olmasaydık federasyonun ilk vereceği karar bizim hükmen yenik sayılmamızdı'' diye yanıtladı.

Başkan Albayrak, 2 yıldır Trabzonspor'un aldığı cezalarda iyileştirme olmadığını dile getirerek, ''Diğer kulüplere iyileştirme yapıldı. Nedense Haluk Ulusoy yönetimindeki federasyonda bizim için iyileştirme olmadı. Cezadan korktuğumuz yok. Ama şu anda bu federasyon dirayetini kaybetmiştir'' şeklinde konuştu.

Sivasspor maçından hemen sonra 6 Sivassporlu oyuncunun Disiplin Kurulu'na sevkedildikten hemen sonra tedbirlerinin kaldırıldığını hatırlatan Albayrak, şunları söyledi:

''Ceza alması gereken oyuncuların hiçbiri ceza almıyor. Tedbiri kaldırılan oyuncular bir hafta sonra oynuyor. 250 bin YTL para cezası 50 bin YTL'ye düşürülüyor. Rakip takımın başkanı ve yöneticileri futbolun dışına çıkan beyanatlar veriyor. Olayı Arap-İsrail savaşı şeklinde değerlendirdiler. Disiplin Kurulu'na bile sevkedilmediler.''

Nuri Albayrak, geçen sezon birçok hakem hataları sonrası puanlarının gittiğini ifade ederken, 3 aylık bir süreçleri olduğunu, bu yönetim ve teknik heyet ile birlikte seçime gideceklerini dile getirdi.

Lig maçlarının naklen yayını konusunda görüşlerini açıklayan Albayrak, ihalenin yeniden yapılması gerektiğini dile getirdi.

D-Smart'ın bir teklifi bulunduğunu ifade eden Albayrak, ''Bu teklifte bütün kulüplerin gelirleri yüzde 50 artacak şekilde bir rant ortaya çıkıyor. Trabzonspor Kulübü'nün 18 milyon YTL'ye yakın bir geliri var. İhale konusunda yapılan teklifle gelir 10 trilyon daha artıyor. Bu nedenle naklen yayın ihalesinin yeniden yapılmasını istiyoruz. Federasyona gönderdiğimiz yazıda ihalenin yeniden yapılmasını istedik. Ancak ilginçtir bu süreçten sonra şu anki yayıncı kuruluş bize karşı cephe alıyor. Taraflı yayın yapmaya başlıyor'' ifadelerine yer verirken, yayıncı kuruluşun yorumcusu Erman Toroğlu'na da kendilerine yönelik yaptığı eleştiriden dolayı tepki gösterdi.
DJ-SaLDo
 
Mesajlar: 10
Kayıt: 29 Eyl 2007 02:19

Dön Trabzonspor

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron