Divan Başkanlık Kurulu'ndan basın açıklaması

Karadeniz Fırtınasına Gönül verenlerin yeri

Divan Başkanlık Kurulu'ndan basın açıklaması

#104 Mesaj | sChAdOw | 28 Eyl 2007 22:24

Divan Başkanlık Kurulu son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Olaylı Trabzonspor Sivasspor müsabakasından sonra gelişen olaylar PFDK, TFF ve Tahkim Kurulu tarafından değerlendirildi. Alınan kararlar doğrultusundaki görüşlerimizin ilgili kurulların görüş ve kararlarıyla çeliştiği kanaatine vararak bu açıklamayı yapmayı gecikmeli de olsa zorunlu gördük.

Trabzonspor Sivasspor müsabakasında sahaya inen kişilerin hareketlerini tasvip etmemiz mümkün değildir. Bu tip eylemleri Türk futbolunu dinamitleme girişimi olarak görürüz. Ancak olaylara bakış açıları her kurulca farklı değerlendirilmiştir. Bu nedenle bizde bu konuda bir analiz yapma ihtiyacını duyuyoruz:

Tribünlerden sahaya 5 kişi indi. Bir kişisi Sivassporlu futbolcuya fiili eyleme teşebbüs etti. Bahsedilen 30 ? 40 kişi tribünlerden sahaya inen kişiler değil, saha içindeki saha görevlisi, güvenlik görevlisi ve basın mensuplarıdır. Bunlar da sahaya gireni etkisiz hale getirmek için hareket etmişlerdir. Her ne olursa olsun bu tip olayları tasvip etmemizin mümkün olmadığını yine de vurgulamak isteriz. Sahaya inenlerin dışında tribünlerdeki seyircinin en ufak bir protestosu, eyleme iştiraki, eylemi tasvip anlamında bir tutum ve davranışları yoktur. Sahaya inenler de emniyet güçleri tarafından etkisiz hale getirilmiş ve saha dışına çıkarılmışlardır. Bu halde müsabakanın devamı için gerekli şartlar sağlanmıştır. Bu durum emniyet yetkililerince de, müsabakanın hakemine garanti edilmiştir. Bütün bunlara rağmen müsabaka devam ettirilmemiştir.

Raporların incelenmesinden sonra, Türkiye Futbol Federasyonunun kararında ?Hakemin tatil kararı uygun görülmemiştir.?

Aynı raporların incelenmesinden sonra, Tahkim Kurulunca değerlendirilirken ?Hakemin verdiği karar uygun görülmektedir.?

Müsabakayı tribünden ve televizyondan izleyenlerin dikkatini bu konuya çekiyoruz ve değerlendirmelerini kendilerine bırakıyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu ve Tahkim Kurulunun kararlarından önce kalemi olan yazdı, ekranı bulan konuştu. Gaye; Trabzonsporu mağdur ve mahkum etmek. Bunun için yetkili kurulları suçlama, yıldırma, yıpratma ve etkileme.

Tahkim Kurulunun kararından sonra gaye tahakkuk etmiş ( Trabzonsporun hükmen yenilgisi ) ?gaye vasıtayı meşru kılar ? misali vasıtayı iyi kullandılar. Gayelerine ulaştılar ve büyük bir rehavet içinde sustular.

Endişe ederiz ki bu karar, emsal olacak, gelecekte şampiyonluğa oynayanlar ve küme düşenler için formül olacaktır.

Bu görüşlerimizi belirtir, TÜRK FUTBOLU için AYDINLIK YARINLAR dileriz.
28.09.2007
Divan Başkanlık Kurulu"
sChAdOw
 

Dön Trabzonspor

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 1 misafir

cron