Kayseri Devam,Erciyes TaMam

Diger Takımlara Gönül verenlerin yeri

Kayseri Devam,Erciyes TaMam

#45 Mesaj | sChAdOw | 27 Eyl 2007 17:10

Bu sezon öncelikle Fortis Türkiye Kupasını Kayseri'ye getirmeyi hedefleyen Kayserispor'un Teknik Direktörü Hakkı Tolunay Kafkas, takımının ilk merhaleyi geçip gruplara kalması nedeniyle sanırım hepimiz gibi hayli mutlu olmuştur.

"Ligde bu yapıyla şampiyonluk hayâl..." diyerek ülkemizin bir türlü değişmeyen gerçeklerine parmak basan Kafkas, Kayserispor'u Avrupa'ya taşıyacak en kısa yolun Fortis Türkiye Kupası olduğunu pekalâ biliyordu.Bu nedenle de Diyarbakırspor maçında takımı tam kadro sahaya sürdü.Kırmızı kart cezalısı Gökhan Ünal dışında ilk onbirde as futbolculara forma verdi.Maçın daha ilk dakikasında konuk ekibin attığı "şok" frikik golü Atatürk Stadının tribünlerine gelen az sayıdaki seyirci kadar sanırım H.Tolunay Kafkas'ı da şaşırttı.Ama Kayserispor çok çabuk toparlandı ve özellikle de ilk yarıdaki güzel futboluyla maçı rahatça lehine çevirmeyi başardı.
Karşılaşmayı tribünden dikkatle izlerken özellikle Kemal Okyay ile Cangele'nin aksayan taşlarımız olduklarını görerek üzüldüm.Geçtiğimiz sezonun umut veren Kemal Okyay'ının yerinde şu sıralarda yeller esiyor.Bireysel becerisini illa kanıtlarcasına topla fazla oynamakta ısrar eden Cangele de öyle...Oysa her ikisinin de farklı özellikleri olduğu kesin.Bir an önce toparlanmazlarsa formayı kaptırırlar ve bir daha da zor giyerler.Benden naçizane bir uyarı !!!
Maçta form grafiğini giderek yükselten İglesias ile hemen hemen hatasız oynayan Toledo'yu bir kenara koyuyorum...Gereken her şeyi yaptılar ve alkışı hakettiler.Takımın penaltıcısı konumuna gelen kaleci Dimitar İvankov şık bir gole daha imzasını attı.
Konuk Diyarbakırspor gücü nispetinde mücadele etti.Maçın ilk dakikasındaki gole kendileri de inanamadılar ki, ilerleyen dakikalarla birlikte giderek oyundan düştüler ve sonuçta pes ettiler.
Karşılaşmanın hakemi Abdullah Yılmaz sıkça başvurduğu sarı kartları nedeniyle zaman zaman tepki aldı ama maçın gidişini etkileyecek hatası da olmadı.
Erciyesspor üç cephede ve umutlu girdiği sezonda bir bir düşmeye başladı.Atletico Madrid'e farklı yenilerek "tur " ümidini mucize artı mucizelere bırakan mavi-siyahlılar, Fortis Türkiye Kupasında da Gaziantep'e yenilerek elendiler.Elde kaldı sadece TFF 1.Lig...
Erciyesspor'un kupadan elenmisini kesinlikle eleştiremiyorum.Bakıyorum, Sivasspor,Konyaspor,Kasımpaşa ve İst.B.Belediyespor gibi Süper Lig ekipleri bile alt liglerden gelen rakiplerine elenmişler...E, öyle ise Erciyesspor'umuzun eldeki lig cephesinde kendine yakışan mücadeleyi yapmasını dilemekten başka çözüm yok !
Kayserispor'a öncelikle gruplarda iyi bir fikstür ve daha sonrasında da kupa yolundaki etepta sonsuz başarılar dilerken, Erciyesspor'a da "Kısmet buraya kadarmış.Üzülmeyin." diyorum.
sChAdOw

Dön Diger Takımlarımız

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir