Avrupa Şampiyonası'nın Kura Çekimi 2 Aralık'ta

Türkiye ve dünya gündeminde olan spor olayları. Kısaca Önemli Haberlerde İçerebilir Siyaset Dışında!

Avrupa Şampiyonası'nın Kura Çekimi 2 Aralık'ta

#149 Mesaj | sChAdOw | 29 Eyl 2007 11:55

UEFA Yönetim Kurulu Toplantısı, İstanbul'da sona erdi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun ev sahipliğinde, Çırağan Sarayı'nda dün öğleden sonra başlayan Michel Platini başkanlığındaki UEFA Yönetim Kurulu'nun toplantısı bugün öğle üzeri son buldu.

Toplantıda alınan kararlar, yazılı olarak basına dağıtıldı.

Buna göre, 2008 Avrupa Şampiyonası finallerinin kura çekimi İsviçre'nin Luzern kentinde 2 Aralık'ta yapılacak. Bu kurada ev sahipleri İsviçre ve Avusturya, (A) ve (B) gruplarında yer alacak. Diğer 14 takım, 4 kategoriye ayrılacak. Eğer son Avrupa şampiyonu Yunanistan, finallere katılma hakkını elde ederse, en yüksek puana sahip takımla birlikte 1. kategoride yer alacak. Diğer 12 takım, 3 kategoriye, 2006 Dünya Kupası ve EURO 2008 elemelerinde elde ettikleri ortalama puana göre dağıtılacak.

Bu arada, 2010 Dünya Kupası'na katılacak Avrupa takımlarını belirleyecek elemelerde, takımların hangi kategoride yer alacağı, FIFA ulusal takımlar sıralamasına göre belirlenecek. Bu elemelerde 53 UEFA üyesi federasyon, 13 Dünya Kupası yeri için mücadele edecek.

Toplantıda, 4 yıl önce uygulamaya başlanan Kulüp Lisans Sistemi'nin önümüzdeki yıllarda da aynı şekilde devamına karar alınırken, EURO 2008'in resmi hayır kurumu olarak Uluslararası Kızılhaç Örgütü belirlendi. Ayrıca, Yunanistan Futbol Federasyonu'na, geçen günlerde yaşanan yangında zarar gören futbol tesislerinin yeniden yapılması için 1 milyon İsviçre Frangı yardım yapılacağı kaydedildi.

Öte yandan, Ümitler Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinin tarihi değiştirildi. Turnuva 15-29 Haziran 2009 tarihleri arasında oynanacak
sChAdOw
 

Dön Gündem

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron