Vücut Geliştirme ve Sektöre Genel Bakı

Vücut Nasıl Gelişir. Eğitmenlerden Anlamlı Öğütler ve Dersler. Fotoğraflarınızı Gönderin Yapamayanlar Size Özensin

Vücut Geliştirme ve Sektöre Genel Bakı

#601 Mesaj | trabzon | 05 Nis 2008 23:51

Ülkemizde ve birçok doğu medeniyetin de sosyolojik olarak yaklaşıldığında , vücut geliştirme sporunun küçümsenen ve dışlanan bir spor olduğunu hemen farkederiz.Sebebi de ülkemiz ve doğu medeniyetlerin de güç , hırs , büyüklük her zaman liderlere geçerlilik sağlamaz.Belki de sebebi bu kültürün insanlarının kendilerine çok fazla güveni ve kendilerini büyük görmeleridir..

Amerikalılar ne kadar sporun atası olsalar da , hiç bir zaman bu spora yeteri kadar hakettiği saygıyı kazandıramadılar.Sebebi sanırım, doğu kültürünün değer yargılarından yoksun olmalarıdır..

Ülke olarak bu spor da ne kadar eski olsak da , cehalet ve çok bilmişlik olan genetik ürünü davranışlarımız yüzünden yeteri kadar ilerleyemedik. Bunun sonucunu fırsat bilen bazı " Cebine düşkün " kişiler gençliğimize dopingi aşıladı.Gençlerimiz bilinçli bilinçsiz doping kullanmaya başladı ve doping Türkiye'ye giren yabancı dergilerin kapaklarında ki Amerikalı şampiyonlar gibi olabilmek adına mucize yol olarak seçildi.Daha doğrusu mucize yol olarak gösterildi.Yine burada diğer bir genetik harikamız ( rezilliğimiz ) olan kısa yoldan para kazanma - vücut yapma özelliğimiz boy gösterdi. Ne yazık ki gençlerimiz , hayallerinde ki şampiyonlarına doping kullanmadan ulaşamayacaklarını anladılar..Evet , bu doğruydu aslında , fakat dopingi yanlış zamanlarda kullandılar. Halbuki o hayallerini süsleyen şampiyonların vücuduna ulaşabilmek o kadar da zor değildi..Birilerinin çok kazanması uğruna , gençlerimiz doping bağımlısı oldu ve hiç bir zaman iyi vücutçu olamadılar..

Bir de madalyonun diğer yüzü var tabi ki..Bu işi doğru yaparak kazanılan başarılar ve psikolojik sorunlar olmayan bir yaşam..Dopinglerin bu yönüne pek değinilmiyor, dopingler kasları antreman sırasında inşa etmektense koruma ve antreman sonrası onarılmak amaçlı kimyasallardır. Bu dinlenme ve koruma esnasında kaslar onarılır ve hedeflenen ölçülere adım adım yaklaşılır.Hatta doğru antremanlar yapıp ( kasları yeteri kadar zorlayıp ) koruma ve onarımı tam anlamıyla eksiksiz yapıldığın da hayal edemeyeceğiniz ölçüler yakalanır.Bu şekilde vücudunuzu sağlıklı bir şekilde gençliğiniz ve hayatınızın geri kalan kısmında koruyabilirsiniz.

Şu su *ürmez bir gerçek , doping kullanılıyor.Her geçen gün bu kullanma oranı " BİLİNÇSİZ " bir şekilde artıyor.Doping kullanım oranı 15-16 yaşlara kadar ülkemiz de inmiş durumda.Yurtdışını düşünmek bile istemiyorum.Artık gençlerimizi ve tüm vücut geliştirme sporcularını dopingi doğru kullanmak adına yönlendirilmeli ve bilinçlendirilmeliyiz. 2000 'li yılları geçtikten sonra vücut geliştirme sporunun ne kadar büyük bir piyasa olduğu bir kez daha farkedildi.Bir çok zengin iş adamları bu sektöre büyük yatırımlar yaptı.Ülkemiz iş adamları ne yazık ki bu sektöreden oldukça bi haber kaldılar. Bunun yanı sıra dünyada bu sektörün büyümesiyle doping sektörüde büyüdü. Şeytana yenik düşen ve cahil olan toplumlar 2000'li yıllardan sonra dopingten fazlasıyla nasibini aldılar..
trabzon
 
Mesajlar: 60
Kayıt: 27 Eyl 2007 18:20

Dön Vücut Geliştirme

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 2 misafir

cron